26-річний ветеран зі Львівщини на протезі піднявся на Кіліманджаро

Учасником експедиції став військовий з Новояворівська Михайло Матвіїв.

06.02.2025
26-річний ветеран зі Львівщини на протезі піднявся на Кіліманджаро

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, сходження на Кіліманджаро – найвищу точку Африки, відбулося з 28 січня по 2 лютого.

Пʼятеро військових з пораненнями, з яких четверо ветеранів з ампутаціями та їхня посестра, зійшли на вершину висотою 5895 м.

Експедиція тривала 6 днів – 4 дні підйому та 2 дні спуску. Підйом відбувався поступово, із зупинками в адаптаційних таборах на різних висотах, щоб мінімізувати симптоми гірської хвороби, яка виникає через перепади тиску, розріджене повітря та фізичне навантаження. Команда посилено готувалася до сходження 4 місяці.

Учасником експедиції став і 26-річний військовий ветеран з Новояворівська Михайло Матвіїв. До служби у війську чоловік працював охоронцем, займався кікбоксингом та змішаними єдиноборствами, брав участь у змаганнях. 2021-го року пройшов відбір у спецпідрозділ «Омега» Нацгвардії України.

Вперше захищав Україну на сході ще до повномасштабного вторгнення, а після нього – боронив державу на Київщині, Чернігівщині, Харківщині (де отримав перше осколкове поранення) та Донеччині. У Великій Новосілці під час зачистки ворожих позицій наступив на протипіхотну міну і йому відірвало ногу.

«Коли прийшов до тями, почав ходити в спортзал у госпіталі, це було дуже важко. Але я прагнув підтримувати тонус мʼязів та не давав їм атрофуватися, аби потім було легше стати на протез. Спорт ще до поранення був для мене “розрядкою”, після тренувань я почувався краще, зокрема й морально. Це для мене було і є психологічним розвантаженням», – ділиться Михайло Матвіїв.

Про сходження на Кіліманджаро Михайло відгукується позитивно, але зізнається, що цей досвід був навіть важчим фізично, ніж поранення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.