39-річна жінка з діабетом народила здорову дитину завдяки львівським медикам

Дружина військового Вікторія Волкова з дитинства має діабет 1-го типу та живе на інсуліні.

04.02.2025
39-річна жінка з діабетом народила здорову дитину завдяки львівським медикам

Вікторія 13 років тому вперше завагітніла, утім зіткнулася із тяжкими, але типовими для її діагнозу ускладненнями: сильними набряками та проблемами з нирками. Тоді ще молода, але хронічно хвора жінка, змогла виносити здорову дитину, хоч і народила передчасно, повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Торік жінка незаплановано завагітніла вдруге.

«Небезпека і справді супроводжує жінок із цукровим діабетом упродовж усієї вагітності. Наприклад, у І-му триместрі дуже висока ймовірність розвитку внутрішньоутробних аномалій розвитку плода. А у ІІ-ІІІ-му є ризики загрозливих станів для мами – це підвищений тиск, набряки, розвиток прееклампсії, тобто судом, та загроза передчасних пологів. Серед загроз і внутрішньоутробна загибель дитини. Однак, що важливо: при відповідальному підході – і лікарів, і самої жінки, всі ризики можна мінімізувати і контролювати. Власне, що ми і робили всією командою», – розповіла Лідія Борисова, акушер-гінекологиня, заступниця медичного директора з материнства та дитинства лікарні святого Миколая.

Еднокринологи контролювали рівень цукру у крові жінки. А офтальмологи та нефрологи пильнували стан її очей та нирок, які і так вже ушкоджені внаслідок діабету.

На 29-му тижні вагітності медики побачили, що в дитини починають розвиватися ускладнення, тому щотижня виконували жінці УЗД.

На 34-тижні вагітності акушери-гінекологи виконали Вікторії кесарів розтин.. Так на світ зʼявилася крихітка Ніколь. Дівчинка народилася абсолютно здоровою, а мама не має після вагітності жодних ускладнень.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.