Медики у Львові врятували від пневмонії дівчинку з пересадженою ниркою

У лікарню звернулись батьки хворої дівчинки з важкою пневмонією.

20.01.2025
Медики у Львові врятували від пневмонії дівчинку з пересадженою ниркою

Як повідомляє Центр Дитячої Медицини. Західноукраїнський Спеціалізований Центр, ситуацію ускладнювало те, що Вероніка після трансплантації постійно отримувала імуносупресивну терапію для того, щоб нирка добре функціонувала.

Погіршення загального стану у дитини розвивалось так стрімко, що за кілька годин дитина вже знаходилась в реанімації в септичному шоці.

“Цей важкий стан вимагає швидкого реагування та проведення цілого комплексу заходів, повної концентрації уваги та фаховості анестезіологів. Додалась ще й боротьба за пересаджену від мами нирку. Анестезіологам Центру вдалось вивести дитину з шокового стану. Та ні високопотокова назальна оксигенація, ні застосування апарату штучного дихання не насичували організм дитини достатнім киснем. Ситуація виглядала безнадійною”, – зазначили медики.

Єдине, що могло ще врятувати дівчинку це екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО). За словами медиків, ця процедура складна, і її результат залежить від бездоганної командної роботи.

Стан Вероніки почав поступово покращуватись. З’явилась можливість відключити дитину від апарату ЕКМО. Проте у дитини розвинулася легенева кровотеча, яку лікарям з великими зусиллями вдалось зупинити. Але залишені у легенях згортки крові погіршували функцію дихання. За допомогою лікарі звернулись до торакальних хірургів в “Охматдит”,  які виконали санаційну бронхоскопію та ліквідували дану проблему.

За декілька днів Вероніку від’єднали від апарату штучного дихання і вона почала дихати сама. З реабілітологами Клініки комплексної медичної реабілітації дівчинка заново вчилась рухатись, ходити.

“Насправді нам вдалось пролікували пацієнта з вкрай важкою пневмонією з блискавичним перебігом, сепсисом, септичним шоком, з легеневою кровотечею, з трансплантованою ниркою в імуносупресії яка вимагала підключення дитини до апарату ЕКМО, і отримати позитивний результат. Нам вдалось врятувати життя дитини та трансплантовану нирку, яку їй віддала мама”, – зазначив завідувач реанімаційного відділення Роман Собко.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.