У Львові відбулось відкриття ветеранської соціальної кав’ярні «Кава Мілітарі»

15 січня за адресою вул: Джерельна, 55А, у Львові відбулося відкриття першої кав’ярні мережі Кава Мілітарі, засновниками якої є військовослужбовці та ветерани війни на Донбасі Ігор Фльорко та Ростислава Грицьків.

17.01.2025
У Львові відбулось відкриття ветеранської соціальної кав’ярні «Кава Мілітарі»

В інтерв’ю для “Ветеран Медіа” Ростислав поділився історією виникнення ідеї власного бізнесу та згадав, з чого все починалося.

Ігор Фльорко та Ростислава Грицьків добровольці полку “Азов”. Ігор проходив службу на Донбасі протягом 2015-2020 років, а Ростислав – з 2016 до 2021-го. Ідея відкрити власну кав’ярню у бійців з’явилась ще у 2017 році, на той момент хлопці товаришували вже понад 10 років.

«Ми перебували з Ігорем на одному виїзді неподалік Маріуполя, сиділи, кожен вечір робили собі каву в турці, кидали туди три великі ложки меду, розмішували то все і думали, що ми вміємо правильно заварювати. Пригадую, кава має раз закипіти, потім знімаєш, другий раз те ж саме і так з’явилася ідея, чим ми будемо займатися надалі. У нас побратим відкрив у Маріуполі близько шести чи семи точок мережі «Veterano Coffee». Я розмовляв з Ігорем про це й у мене з’явилася ідея про можливість спробувати так само заснувати щось з кавою, але у Львові. Чесно кажучи, на початку я трохи скептично ставився до ідеї саме кав’ярні, наскільки важко буде відкривати власну кав’ярню у Львові, це ж кавове місто, тут кав’ярень на кожному кроці. Але коли вже загорілися цією ідеєю, то вирішили спробувати втілювати її в життя», – розповів Ростислав Грицьків.

Після проходження курсів бариста, знаходження приміщення, невеликого ремонту та закупівлі всього необхідного обладнання, на початку серпня 2021 року у центрі Львова запрацювала перша кав’ярня мережі «Ukrainian Military Coffee». З початку повномасштабного вторгнення кав’ярня зачинилась, а Ростислав та Ігор з ветеранів АТО/ООС перейшли до статусу військовослужбовців. Згодом, у червні 2022 року, на сторінці кав’ярні в інстаграм, хлопці оголосили про відкриття нового, окремого проєкту під назвою «Кава Мілітарі». Так, у червні 2022 року запрацював МАФ на вул. Чорновола, 93, а через 2 роки – фудтрак у Сихівському районі, неподалік кінотеатру Довженка.

Ростислав зазначає, що в майбутньому вони з Ігорем планують розширювати свій бізнес та відкривати нові кав’ярні у Львові.

«Масштабування в межах Львова – це однозначно. А в інших містах України, як франшиза, буде видно. Але я думаю, що це було б гарною ідеєю. Мені особисто це відгукується і, думаю, Ігорю також. Ми не проти франшизи та відкриті до цього, головне, щоб були люди, які, підтримують та розділяють наше бачення. Ми б хотіли масштабуватись наразі у Львові, згодом в інших містах. Якщо будуть люди, ветерани, які також будуть мати бажання цим займатися, яким буде це цікаво, то звичайно ми це підтримаємо».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.