Про це повідомляє Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького – ЛНМУ.
“Війна в Україні ставить все нові виклики системі вищої медичної освіти. Пошук виходів із кризових ситуацій вимагає нестандартних, швидких та ефективних рішень, зокрема, у напрямку налагодження ефективної комунікації між вітчизняними університетами для вироблення дорожніх карт та оптимізації медичної освіти під час військових дій; залучення міжнародної спільноти та фахівців-практиків, благодійних та некомерційних організацій тощо”, – зазначили в медуніверситеті.
Автори статті, яку розмістили на американському сайті, є співробітники кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського медуніверситеті – професор Анна Крищишин-Дилевич та доцент Данило Камінський у співпраці з колегами з Буковинського державного медичного університету Іриною Поповою, Тетяною Білоус, Тарасом Бойчуком та фахівцями Stanford University School of Medicine та University of Minnesota Medical School Джонатан Аміел та Деборою Пауелл.
Стаття була підготовлена у межах ініціативи «Інновації в медичній професійній освіті в Національних академіях наук, техніки та медицини».
Автори дослідження зазначають, що в Україні, у зв’язку з суспільними змінами, починаючи від пандемії COVID-19 і до сьогодення – після повномасштабного вторгнення рф, необхідна була адаптація до нових реалій, де коригування та модифікації і зараз залишаються реальністю для всіх. Деякі з цих основних тем включають розуміння необхідності військової служби медичних працівників під час війни; усвідомлення впливу війни на український народ, а також на його навчальні заклади тощо. Науково-педагогічні працівники, які задіяні у сфері професійної освіти в галузі охорони здоров’я, знайшли способи адаптуватися до змін, що відбулися, і вирішили поділитися ідеями, описуючи шляхи, якими вони це зробили.
Детально за посиланням.
Довідка
Національна академія медицини (NAM) заснована в 1970 році як Інститут медицини. Вона є однією з трьох академій, що входять до складу Національних академій наук, техніки та медицини у Сполучених Штатах Америки. Діючи згідно зі статутом Конгресу Національної академії наук 1863 року, національні академії є приватними некомерційними неурядовими установами, які працюють, щоб надавати об’єктивні поради з питань науки, техніки та охорони здоров’я.
Коментарі