22-річний мешканець Львівщини зобов’язав військову частину звільнити його зі служби

Мобілізований солдат у Львівському окружному адмінсуді визнав протиправною відмову військової частини звільнити його зі служби за сімейними обставинами – для догляду за матір’ю із другою групою інвалідності.

10.01.2025
22-річний мешканець Львівщини зобов’язав військову частину звільнити його зі служби

У липні 2024 року позивач звернувся до ТЦК, щоб отримати відстрочку від призову під час мобілізації на підставі догляду за матір’ю із другою групою інвалідності. Чоловік стверджує, що попри його 22-річний вік, заяву не прийняли, скерували його на ВЛК та мобілізували на військову службу. Після мобілізації він двічі звертався до начальника із заявою про звільнення зі служби, але отримував відмови, повідомляє Zaxid.net.

Представник військової частини заперечив проти задоволення позову та заявив, що копія довідки ЛКК (лікарсько-консультативна комісія) не відповідає затвердженим МОЗ України формам медичної облікової документації, а також, що у документах наявна неповна інформація про членів родини.

Цю справу розглянула суддя Олена Хома, яка дослідила усі матеріали та аргументи сторін. У матеріалах справи є, зокрема, довідка до акта огляду МСЕК про встановлення другої групи інвалідності матері позивача, рішення ЛКК про потребу у постійному сторонньому догляді, нотаріально засвідчена заява, у якій вказано, що мати позивача хоче, щоб саме він за нею доглядав. Суддя вважає, що долучене заключення ЛКК є належним доказом.

Суддя визнала протиправною відмову військової частини у задоволенні рапорту позивача на звільнення зі служби за сімейними обставинами. Командування має повторно розглянути подані документи з врахуванням висновків суду про те, що позивач має законні підстави для звільнення зі служби. Рішення ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.