У Львові відкрили новий простір для допомоги родинам військових

Отримати підтримку Захисники, Захисниці та їхні родини можуть за новою адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 21. Усі три центри працюватимуть в одному приміщенні уже від 9 січня.

09.01.2025
У Львові відкрили новий простір для допомоги родинам військових

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, новий простір з’явився для роботи трьох важливих центрів: Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Офісу підтримки родин військовослужбовців, Центру з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин.

Усі три центри працюватимуть в одному приміщенні уже від 9 січня.

У новому просторі подбали про людей з інвалідністю, усередині облаштували інклюзивну вбиральню, а для безбар’єрного пересування невдовзі встановлять спеціальний сходовий підіймач. Приміщення безкоштовно передали благодійники – родина Олега Берези.

«Допомагати військовим та їхнім родинам потребує від людини неабиякої емпатії, адже щодня ти стикаєшся з унікальними історіями, сповненими болю та водночас сподівань і віри. У цьому просторі не лише допомагатимуть отримати ту чи іншу важливу соціальну й психологічну послугу, а й супроводжуватимуть громадян в юридичних питаннях. До прикладу, Офіс підтримки родин військових за два роки опрацював понад 3 тисячі звернень, більшість з яких стосувалися саме юридичного супроводу. Фахівці виїжджають у громади, адже не всі мають змогу приїхати до Львова. Маю надію, що тут люди зможуть знайти підтримку та кваліфіковану допомогу, адже йдеться про важливе: про життя наших воїнів», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими працює на Львівщині уже майже 2 роки. Тут надають необхідну підтримку сім’ям полонених та зниклих безвісти, а також допомагають звільненим з полону у процесі реабілітації. Центр опрацьовує звернення не лише від жителів Львівської області, але й від Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Закарпатської та Рівненської. Громадяни можуть отримати психологічну та юридичну допомогу.

Консультації надають з 10:00 до 16:00 за попереднім записом за номером телефону – 0 800 300 541.

Офіс підтримки родин військовослужбовців відкрили влітку 2022 року за підтримки Львівської ОВА. Фахівці Офісу мають постійний зв’язок з військовими та їхніми родинами. Їм надають юридичну та психологічну допомогу. Серед найпопулярніших послуг: отримання соціальних виплат, набуття статусу зниклого безвісти, відновлення прав військовослужбовців. Також Офіс співпрацює з ТЦК та СП, військовими формуваннями, правоохоронними органами, територіальними органами Пенсійного фонду України та органами соціального захисту.

Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин створений Головним управлінням Національної поліції у Львівській області для підвищення результативності розшукових дій, а також для налагодження комунікації із родинами безвісти зниклих. Тут працюють слідчі, оперативники кримінальної поліції, кіберполіцейські та спеціалісти-криміналісти. Запрацював Центр наприкінці травня торік.

Консультації надають щовівторка та щочетверга з 10:00 по 13:00. Або ж з понеділка по пʼятницю за номером телефону 0682362883. Графік з 09:00 по 18:00.

Окрім консультаційних заходів, Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Офіс підтримки родин військовослужбовців регулярно організовує зустрічі з родинами безвісти зниклих захисників. Такі заходи часто відбуваються у Львівській ОВА за участі керівництва області.

“Упродовж 2024 року також відбулися 62 зустрічі у громадах, які охопили приблизно 2500 учасників з родин захисників та зниклих безвісти. Ці зустрічі є важливою частиною роботи Координаційних центрів при Львівській ОВА, спрямованої на підтримку родин військових, які часто стикаються з безліччю викликів. Очільник області повідомив, що цього року такі зустрічі проводитимуть частіше, щоб вирішити проблеми більшої кількості сімей”, – зазначили у ЛОВА.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.