У Львівській ОВА розповіли про нову систему оцінювання щодо встановлення групи інвалідності

На державну підтримку та соціальні гарантії, які спрямовані на допомогу Захисників та Захисниць, мають право ті військовослужбовці, які зазнали поранення, травми, контузії, каліцтва або погіршення стану здоров’я.

03.01.2025
У Львівській ОВА розповіли про нову систему оцінювання щодо встановлення групи інвалідності

Для оформлення групи інвалідності Захиснику чи Захисниці необхідно виконати визначений перелік кроків.

Перший етап – Захисники мають оформити документи – звернення до медичного закладу. Це обовʼязково повинні бути медичні та супровідні документи, які підтверджують зв’язок травми чи захворювання з виконанням службових обов’язків.

Другий етап – проходження  військово-лікарської комісії. У разі потреби, голова ВЛК може надати електронне направлення на подальше оцінювання повсякденного функціонування експертними командами. Ці положення закріплені в пункті 6.1 статті 6 наказу Міноборони від 14.08.2008 № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Оцінювання може бути в одній із форм, а саме: очна форма, заочна форма, дистанційна форма та виїзна форма.

Очна форма передбачає особисту присутність у медзакладі для огляду та співбесіди. Заочна форма – коли експертна команда розглядає документи без особистої присутності військовослужбовця, якщо подано достатній обсяг інформації. Дистанційна форма передбачає застосування телемедицини для взаємодії з військовослужбовцем в дистанційний спосіб. Виїзна форма – це оцінювання, що здійснюється за місцем лікування або перебування, якщо військовослужбовець не може самостійно прибути до закладу.

На електронну пошту військовослужбовцю прийде сповіщення про форму, час і місце оцінювання.

Третій етап – фахівці визначають рівень втрати працездатності або присвоюють групу інвалідності. Це необхідно для отримання одноразової фінансової допомоги. Крім того, вони розробляють план реабілітації та встановлюють графік повторних медичних оглядів. Уся інформація вноситься до електронної системи, звідки передається до відповідних державних органів для забезпечення соціального захисту. Пацієнт отримує рішення через електронну пошту або рекомендованим листом, а також воно автоматично з’являється у цифровому кабінеті його лікуючого лікаря.

“Запровадження нової системи оцінювання групи інвалідності є важливим кроком у забезпеченні соціальної справедливості для наших військовослужбовців, які віддали своє здоров’я на захист держави. Завдяки сучасним підходам, таким як дистанційні та виїзні форми оцінювання, ми зможемо ефективно реагувати на потреби наших героїв навіть у найскладніших умовах. Цифровізація процесів і автоматизоване внесення даних забезпечують прозорість, оперативність та зручність для кожного учасника”, – прокоментував керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.

Військовослужбовець також може подати заяву на одноразову грошову допомогу за посиланням.

Більше у Довіднику військовослужбовця після поранення за посиланням.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.